Konferenca Shkencore Ndėrkombėtare «Sporti Ballkanik – Zhvillime & Perspektiva»

International Scientific Conference «Balkan Sports - Developments & Perspectives»

Durrės, Hotel «Adriatiku» 20 Maj/May 2017

 

SEANCA E PARĖ PLENARE / FIRST PLENARY SESSION

 

PANELI 1 / PANEL 1

 

 

Prof. Dr. Bardhyl Misja
Pedagog i edukimit fizik dhe sporteve nė Universitetin e Sporteve - Tiranė
Lecturer of physical & sport sciences at Sports University - Tirane

 

 

Vangjel Zhapa-Nderi i Kombit Shqiptar, themelues i Lojrave Olimpike moderne / Vangjel Zhapa-Honor of the Albanian nation, founder of the modern Olympic Games


Grupi i punės / Working Team
Prof. Dr. Bardhyl Misja
Prof. Dr. Lluka Heqimi (Pedagog i edukimit fizik dhe sporteve nė Universitetin “Marin Barleti” / Lecturer of physical & sport sciences - “Marin Barleti” University)
Dr. Dhimitraq Dhjako
(Mėsues i edukimit fizik, Toronto-Kanada / Teacher of physical education at Toronto-Canada)

 

 

 

Index