Konferenca Shkencore Ndėrkombėtare «Sporti Ballkanik – Zhvillime & Perspektiva»

International Scientific Conference «Balkan Sports - Developments & Perspectives»

Durrės, Hotel «Adriatiku» 20 Maj/May 2017

 

SEANCA E PARĖ PLENARE / FIRST PLENARY SESSION

 

PANELI 1 / PANEL 1

 

 

Prof. As. Dr. Blerim Saiti
Fakulteti i Kulturės Fizike - Universiteti i Tetovės (Maqedoni) 
Faculty of Physical Education - University of Tetovo (Macedonia)

 

 

Mundja dje dhe sot nė Republikėn e Maqedonisė / Wrestling yesterday and today in the Republic of Macedonia

 

Grupi i punės / Working Team
Prof. Dr. Vullnet Ameti 
(Rektor i Universitetit tė Tetovės-Maqedoni / Rector of University of Tetovo-Macedonia)
Prof. As. Dr. Blerim 
Saiti
Prof. As. Dr. Shpresa Memishi 
(Fakulteti i Kulturės Fizike-Universiteti i Tetovės-Maqedoni / Faculty of Physical Education-University of Tetovo-Macedonia)

 

Index