Konferenca Shkencore Ndėrkombėtare «Sporti Ballkanik – Zhvillime & Perspektiva»

International Scientific Conference «Balkan Sports - Developments & Perspectives»

Durrės, Hotel «Adriatiku» 20 Maj/May 2017

 

SEANCA E PARĖ PLENARE / FIRST PLENARY SESSION

 

PANELI 2 / PANEL 2

 

 

Msc. Xhorxhi Vasili
Historian sporti / Sports Historian

 

 

Fillimet e mėdha sportive dhe problematika e vlerėsimit tė Lėvizjes Sportive nė vitet ’20-’30 / The great sports beginnings and the problems of the Sports Movement's assessment in the 1920s and 30s

 

Grupi i punės / Working Team
Msc.Xhorxhi Vasili
Dr. Mustafa Fagu (Pedagog i shkencave sportive, Universiteti “Marin Barleti”
Lecturer of sport sciences at “Marin Barleti” Universiteti)
Msc. Ahmet Shqarri (Gazetar sportiv / Sports Journalist)
Msc. Fatmir Mneri (Gazetar sportiv / Sports Journalist)

 

 

Index